
IMSA i SRO Motorsports Group su najavili suradnju koja će za cilj imati sesije Balance of Performance (BoP) na Daytona International Speedwayu u prosincu 2026. Ova suradnja je posebno važna jer će se na temelju nje utvrditi BoP parametri svih GT3 modela koji će se natjecati na 24 sata Daytone 2027. godine, koja će se održati od 30. do 31. siječnja.
SRO svake godine organizira vlastite testove na stazi Paul Ricard, s neovisnim profesionalnim vozačima koje odabire organizator. Ovaj put, međutim, dvije će karoserije udružiti snage na stazi u Floridi, a svaki proizvođač u GT3 klasi morat će osigurati automobil za namjenske sesije.
Nakon što je IMSA usvojila specifikaciju GT3 2022., događaji na ovom natjecanju privlače prosječno više od 35 automobila svake godine u kategorijama GTD i GTD PRO. Ovaj broj čini Daytona jedno od najvećih okupljanja u svom razredu širom svijeta. Raznolikost konfiguracija automobila čini BoP posebno složenim, a jedinstveni izgled Daytona staze jamči dodatni rad na licu mjesta od strane IMSA-e.
Ovaj bi vas članak mogao zanimati
„Globalni značaj ovog događaja, u kombinaciji s novim automobilima i jedinstvenim karakteristikama staze Daytona, ključni su faktori za odluku o dodavanju ovog testa u naš program,” izjavio je John Doonan, predsjednik IMSA-e.
SRO je također izrazio uzbuđenje zbog ove suradnje. Stéphane Ratel, osnivač i izvršni direktor SRO-a, naglašava da će dijeljenje podataka i iskustava iz njihovih tehničkih odjela biti od obostrane koristi. „Predsezonski testovi koje SRO provodi više od petnaest godina mogu pomoći u pripremama za 24 sata Daytone, ali postoje i stvari koje možemo naučiti i primijeniti na ovaj proces koji ostaje inherentno složen,” dodaje Ratel.
Logistički detalji za sjednice u prosincu bit će objavljeni naknadno, a svi sudionici s nestrpljenjem očekuju što će ova suradnja donijeti za buduće natjecateljske sezone.
