Prošao je još jedan tjedan, pa ga zaokružimo ručno odabranim nizom čudnih i divnih strojeva, a sve je dostupno za pucanje ovdje na klasičnom tržištu vozača! Pobliže pogledajte ovotjedni tržišni nalaz u nastavku …
Jedan od tri
Michelotti, Fiat, Abarth; tri ikone u talijanskom automobilskom svijetu, gotovo jamče nešto posebno kada kombiniraju snage. Otkriven na sajmu automobila iz Torina 1959. godine, Abarth 1600 Spyder Allemano je suština izrade i stila iz 1960-ih. Pokretan motorom snage 1.600 ccm, ovaj elegantni krstaš ponuđen je i kao coupé i pauk, s karoserijom koju je dizajnirao i ručno izgradio Allemano.
Nevjerojatno, nekoliko izvora sugerira da postoje samo tri primjera, pri čemu je ovaj automobil najraniji od sve tri. Ponovno otkriven u Italiji prije više od 20 godina, od tada je prošao dugu i pažljivu obnovu, očuvajući originalnost automobila pažljivom pažnjom prema detaljima. Kako idu talijanski automobili, možda ne stoji uz bok Ferrariju ili Lamborghiniju, ali udobno se smješta među najrjeđe automobile na svijetu!
Svježe stisnuto
S ljetom odmah iza ugla, mi u Classic Driver uvijek smo u potrazi za vrhunskim automobilom kako bi se maksimalno iskoristili svaka posljednja zraka sunca prije nego što se oblaci uvuku, a mislimo da smo upravo pronašli idealnog kandidata. Ova iz 1967. Lancia Fulvia Sport Zagato ima sve, ako je samo pravo nasljeđe i drama u svom imenu, ali pod svojom živopisnom vanjštinom sjedi pravi vozački automobil.
Pokrenuta 1,3-litarskim V4 motorom spojenim na nadograđeni 5-stupanjski mjenjač, ovaj visokokretni šarmer podvrgnut je sveobuhvatnoj restauraciji 2014. godine, gdje je cijeli motor obnovljen, omogućujući sretnom novom vlasniku da uživa u svakom postotku broja automobila i pogonskog pogona. Ako su čudni talijanski klasici vaša stvar, ne tražite dalje od ove Fulvije!
Raiders iz izgubljene ghije
Brzo pogledajte ovu raznobojnu motornu relikviju, što biste pretpostavili da jest? Davno izgubljeni Fiat ili Maserati? Na naše čuđenje, i nadamo se da je i vaš, ovaj nalaz u stvari je Jaguar XK140, skrivajući nevjerojatnu prošlost ispod svoje raščupane vanjske strane. Osnovajući se na tri „nadzvučna“ XK 120 dizajna Giovanni Savonuzzi, Ghia je primijenila isti stil na XK 140, s tim da je ovaj automobil prvi od samo četiri stvorena.
Prvo su ga registrirali bogati francuski industrijalac, a zatim je automobil poslan u Ghia kako bi započeo svoju transformaciju. Ne samo da ne sliči originalnom dizajnu Jaguara, talijansko tijelo sadržavalo je novi jednodijelni vjetrobranski staklo, revidirani dizajn bočnog stakla, modernizirani dizajn tijela bez velikih blatobrana, kao i širu rešetku. S obzirom da se aluminij koristio za nove dijelove, svježe lice XK140 bilo je impresivno 100 kilograma lakše nego prije.
Nakon što je provelo desetljeća obilazeći europsku scenu Concours, ova jedinstvena rijetkost provela je neko vrijeme na trkalištu, zahvaljujući nadograđenim komponentama motora iz D-tipa, kao i njegovom novom laganom tijelu. Do 1979. godine automobil je stavljen u skladište, gdje je ostao netaknut do 2021. godine, nudeći svom sljedećem vlasniku vrhunsku šansu za restauracijsku slavu. Hoćete li biti taj koji će spasiti ovaj anglo-talijanski dragulj?
Dugo žive tri-tablice!
Tijekom godina vidjeli smo kako neki cool Range Rovers prolaze kroz klasično tržište vozača. Od preživjelih od preživjelih do EV-transplantiranih gradskih klizača, ali bilo koji Range Rover sportski na kotačima s tri kraka vrijedi pobliže pogledati. Stvorio Chieftain kao proslavu onoga što je bilo moguće s bezvremenskom Range Rover Classic platformom, ovaj primjer je u potpunosti prerađen da smjesti 6,2-litreni V8 pod motora, kao i nadograđeni ovjes i kočenje kako bi omogućio stvarno stavljanje moći na kontrolirani način.
Neobično je vidjeti Range Rover s takvim sportskim stavom, ali iako aerodinamika možda nedostaje, ne možete poreći da sigurno izgleda posao!
Najhladniji klub u gradu
Poznati vlasnici zasigurno pomažu u šarmu određenog automobila, a malo ih je bolje od ovog ekskluzivnog kluba. Na prvi pogled, ovo može izgledati kao uobičajena, ali malo šira iteracija simpatičnog pametnog četrnala, no ovaj primjer je zapravo bio ugrađen u Brabus HQ u Bottropu u Njemačkoj, kao jedan od samo tri primjera u Velikoj Britaniji.
Brabus je svaku od ove tri ručno dovršio, a jedan je krenuo u garažu legendarnog inženjera Gordona Murrayja, dok je drugi pripao vozaču Formule 1, Davidu Coulthardu. Treći, ovaj primjer, ostao je u jedinstvenom vlasništvu od novog, s nevjerojatnih 49.500 milja. Pohvali se Brabus SB1 motorom, s brojnim nadogradnjama ovjesa, kočnice, kotača i mjenjača. Unutrašnjost je ručno izrađena, natopljena kožom Alcantara i Brabus, s veslačima, navigacijom i obiljem karbonskih vlakana! Ako su nevjerojatno rijetki mikro automobili vaš ljubavni jezik, ovo bi moglo biti najbolje na tržištu!